May 15, 2022

Kendi YouTube Videolarınızı Yapmanın Avantajları

Kendi YouTube Videolarınızı Yapmanın Avantajları

YouTube’un hayranı mısınız? Bir dizi farklı türden ücretsiz videoları çevrimiçi izlemekten hoşlanıyorsanız, YouTube’un büyük bir hayranı olabilirsiniz. Birçok internet kullanıcısı yalnızca YouTube’da video izlese de, kendi YouTube videolarını da yayınlayan birçok kişi var. Daha önce hiç yapmadıysanız, gerçekten yapmanız gerekip gerekmediğini merak ediyor olabilirsiniz. Kendi videolarınızı oluşturup YouTube web sitesine yüklemeniz gerekip gerekmediğini belirlemek için, bunu yapmanın avantajlarını veya artı yanlarını incelemek isteyeceksiniz.

Kendi YouTube Videolarınızı Yapmanın Avantajları

Belki de kendi YouTube videolarınızı yapmanın en büyük avantajı, videolarınızın tam olarak istediğiniz gibi olabilmesidir. Şu anda YouTube’daki popüler videolar arasında komedi skeçleri, video blogları, nasıl yapılır videoları ve gelecek vaat eden sanatçıların müzik videoları yer alıyor. İster kendinize ait bir video blogu yapın, ister siz ve arkadaşlarınız sadece bir video kamera ile eğlenmek istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz.

Tabii ki, bir YouTube videosu yaparken en iyi kararınızı kullanmak isteyeceksiniz. YouTube çok çeşitli konularda videoları kabul etse de, dikkatli bir şekilde ilerlemek isteyeceksiniz. Çevrimiçi yırtıcılara karşı her zaman dikkatli olmalısınız; bu nedenle, kendiniz hakkında çok fazla bilgi ifşa etme konusunda dikkatli olmak isteyeceksiniz. Bunu mutlaka düşünmeyebilirsiniz, ancak YouTube’da yasa dışı hiçbir şey kaydetmediğinizden ve yayınlamadığınızdan da emin olmak istersiniz. YouTube’un suçları çözmeye yardımcı olmak için düzenli olarak kolluk kuvvetleriyle çalıştığı söylendi. Bu, videolarınızı gerçekten kimin izlediğini veya bunları yayınlamanın sonuçlarının ne olabileceğini asla göstermediğinizi gösteriyor.

Kendi YouTube videolarınızı oluşturmanın birçok avantajından veya avantajından bir diğeri, yapmanın nispeten kolay olmasıdır. Tabii ki, bir video kayıt cihazına ihtiyacınız olacak. Güzel olan, kullanabileceğiniz bir dizi farklı kayıt cihazının olmasıdır. Örneğin, birçok cep telefonu artık video kayıt özellikleriyle donatılmış olarak geliyor. Cep telefonlarına ek olarak, geleneksel video kameraları veya web kameralarını da kullanabilmelisiniz. En iyi kalitede YouTube videosu için bir film düzenleme yazılım programına sahip olmak isteyeceksiniz. Film düzenleme yazılım programları size yalnızca videolarınızı YouTube’a yüklemeden önce önizleme olanağı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bir şeyi kaldırmak vb. isterseniz onları düzenleyebilmeniz gerekir.

Videolarınızdan birini yapıp bilgisayarınıza yükledikten sonra, videonuzu YouTube’un web sitesine yüklemenin de aynı derecede kolay olduğunu göreceksiniz. Aslında bu, kendi YouTube videolarınızı oluşturmanın birçok avantajından biridir. Tıpkı videonun kendisini yapmak gibi, bir YouTube videosunu yüklemek de olabildiğince kolaydır. Daha önce YouTube’a hiç video yüklemediyseniz, kolaylıkla yapabilmeniz gerekir. YouTube’a yükleme öğrenme eğrisi o kadar kolaydır ki, YouTube web sitesi için videolar yapmaya devam ederseniz, bunları yükleyecek ve hemen internet topluluğuyla paylaşacaksınız.

Kendi YouTube Videolarınızı Yapmanın Avantajları

Kendi videolarınızı oluşturmanın ve bunları YouTube’a yüklemenin bir başka faydası da bundan sonra gelir. Videolarınızı YouTube’a yükledikten ve görüntülemeye hazır hale geldikten sonra, internet bağlantısı olan herkes videolarınızı görüntülemek için YouTube web sitesini ziyaret edebilir. Bu, yalnızca bir videonuzun binlerce kişi tarafından görülebileceği anlamına gelir! Aslında, bu izleyiciler YouTube’un kayıtlı üyeleriyse, YouTube videolarınızı derecelendirebilir ve hatta sizin için yorum bırakabilirler. Bu özellik güzel çünkü size olumlu ve hatta bazen olumsuz geri bildirimler veriyor; Daha fazla YouTube videosu çekmeyi seçerseniz ve ne zaman seçerseniz, dikkate alınabilecek geri bildirimler.

Gördüğünüz gibi, YouTube’da paylaşmak üzere kendi videolarınızı oluşturmanın bir takım avantajları veya avantajları vardır. Muhtemelen bildiğiniz gibi, güvenlik de dahil olmak üzere bunu yapmanın bir takım dezavantajları da vardır. Ancak, bir YouTube videosu çekerken veya diğer YouTube üyeleriyle konuşurken dikkatli davrandığınız sürece, YouTube video yapma deneyiminiz olumlu olmalıdır.