July 5, 2022

YouTube’a Kaydolmanın Faydaları

YouTube’a Kaydolmanın Faydaları

YouTube’da video izlemekten hoşlanıyor musunuz? YouTube’u daha önce hiç ziyaret etmemiş olsanız bile, muhtemelen eğlenceli, heyecan verici ve eğlenceli bulacağınız için bunu yapmanız isteniyor. YouTube, tıpkı sizin gibi internet kullanıcılarının kendi hazırladıkları videoları yüklemelerine ve paylaşmalarına olanak tanıyan bir video paylaşım sitesidir. Belki de YouTube’un en güzel yanı ücretsiz olmasıdır.

YouTube'a Kaydolmanın Faydaları

Video izlemek için YouTube web sitesini ziyaret ettiğinizde, bunu bir YouTube hesabı oluşturmak zorunda kalmadan yapabilirsiniz. Bir YouTube hesabı oluşturmanız gerekmese de, YouTube üyesi olmanın birçok avantajı olduğundan, bunu yapmayı düşünebilirsiniz. Bu faydalardan sadece birkaçı aşağıda özetlenmiştir.

Ücretsiz bir YouTube hesabına kaydolmanın birçok avantajından biri, yapmanın nispeten kolay olmasıdır. Ücretsiz bir YouTube hesabına kaydolduğunuzda, kendiniz hakkında biraz bilgi vermeniz gerekir. Bu bilgiler adınızı, yaşadığınız ülkeyi, posta kodunu, doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi içerir. Ayrıca kendiniz için bir YouTube kullanıcı adı ve bir şifre oluşturmanız gerekecektir. Hesabınıza giriş yapmak için şifreniz ve kullanıcı adınız kullanılacaktır. Bir YouTube hesabına kaydolmak en fazla birkaç dakikanızı alacaktır.

Kendiniz için ücretsiz bir YouTube hesabı oluşturduktan sonra, bir YouTube hesabına sahip olmanın diğer birçok avantajından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bu avantajlardan biri, izlediğiniz videoları derecelendirme ve yorum bırakma yeteneğidir. Daha önce de belirtildiği gibi, YouTube hesabınız olmadan YouTube’da video izleyebilirsiniz, ancak videoları derecelendiremez veya video sahibine yorum bırakamazsınız. YouTube videolarını derecelendirme, diğer YouTube kullanıcılarına, hangi videoların yüksek talep gördüğü konusunda bir fikir verir ve bu da, YouTube sitesinde en sevdiğiniz videoların daha fazla bulunmasına yol açabilir. Bu, yalnızca ücretsiz bir YouTube hesabına kaydolmakla kalmayıp, aynı zamanda izlediğiniz veya yorum bıraktığınız YouTube’u derecelendirmeniz için birçok nedenden yalnızca biridir.

Ücretsiz bir YouTube hesabına kaydolmak, videoları oylayabilmenin veya incelemenin yanı sıra, videolarınızı diğer internet kullanıcılarıyla paylaşma seçeneği de sunar. Kayıtlı olmayan YouTube üyeleri, yapmış olabilecekleri videoları yükleyemez ve paylaşamaz. İnternette hiç video paylaşmadıysanız, eğlenceli olduğu için bunu yapmayı düşünebilirsiniz. Şu anda YouTube’da bulunan videoların çoğu komedi skeçleri, video blogları ve samimi videolar. Gerçekten sahip olmanız gereken tek şey, cep telefonu, web kamerası veya video kamera gibi bir video kayıt cihazı ve artık çoğu bilgisayarda standart olarak gelen bir film düzenleme yazılımı programıdır.

Daha önce de belirtildiği gibi YouTube ile üyelik hesabı oluşturmak ücretsizdir ve sadece birkaç dakikanızı alacaktır. İnterneti bir eğlence kaynağı olarak kullanmaktan hoşlanıyorsanız, yalnızca YouTube’u ziyaret etmek istemeyecek, aynı zamanda ücretsiz bir hesaba kaydolmak için gereken birkaç dakikayı ayırmak isteyeceksiniz. Sonunda, muhtemelen bunu yapma kararınızdan memnun kalacaksınız.