May 15, 2022

Kendi YouTube Videolarınızı Yapmanın Eksileri

Kendi YouTube Videolarınızı Yapmanın Eksileri

YouTube’a yüklemek için kendi videolarınızı yapmakla ilgileniyor musunuz? Çok sayıda YouTube üyesi bunu yapıyor olsa da, kararınızı gerçekten vermeden önce ciddi şekilde incelemek isteyebilirsiniz. YouTube videolarını YouTube topluluğunun geri kalanıyla paylaşmak ne kadar güzel olsa da, bunu yapmanın bazı dezavantajları veya dezavantajları vardır. En popüler olanlardan sadece birkaçına aşağıda kısaca değinilmiştir.

Kendi YouTube Videolarınızı Yapmanın Eksileri

Belki de kendi YouTube videonuzu yapmanın en büyük dezavantajı, onu kimin izleyeceğini gerçekten bilmiyor olmanızdır. YouTube video göndericilerinin çoğu, herkesin videolarını izleyebileceğini bilmeyebilir. YouTube, internet kullanıcılarına, hatta ücretsiz bir YouTube hesabına kaydolma zahmetine girmeyenlere bile, web sitelerinde video izleme olanağı verir. Evet, iyi haber şu ki videonuz binlerce kişi tarafından görüntülenebilir, ancak YouTube videolarınızı gerçekten bu kadar çok kişinin görmesini istiyor musunuz? Bu, ilk YouTube videonuzu yüklemeden önce kendinize kesinlikle sormak isteyeceğiniz bir sorudur.

Videolarınızı dünyanın geri kalanıyla gerçekten paylaşmak isteyip istemediğinize önceden karar vermenizin tavsiye edilmesinin nedenlerinden biri, bir kez yaptığınızda çok geç olabileceğidir. YouTube, video gönderenlerin, belirli bir videonun çevrimiçi olarak yayınlanmasıyla ilgili fikirlerini değiştirmeleri durumunda videolarını siteden çekmelerine izin verir. Bu güzel bir şey ve kaldırma işlemi hemen gerçekleşse de, artık çok geç olabilir. Çok sayıda internet kullanıcısı, YouTube videoları da dahil olmak üzere çevrimiçi buldukları videoları kopyalayabilir veya kaydedebilir. Videonuz yanlış ellere geçerse, internetin başka bir alanında yayınlanmış olarak görebileceğiniz gibi, hiçbir zaman gerçekten kaybolmayabilir.

Kendi YouTube videolarınızı yapmanın bir başka dezavantajı veya dezavantajı, yabancıların sizi tanımasıdır. Hakkınızda öğrenecekleri bilgi miktarı, YouTube’a gönderdiğiniz video türüne bağlı olacaktır. Örneğin, YouTube videonuzu izleyen bir yabancı, bir video blogu yayınlarsanız, arkadaşlarınızla yaptığınız bir komedi skeçini yayınladığınızdan daha fazla şey öğrenebilir. Bu yüzden sadece YouTube’da video yayınlamak isteyip istemediğinizi düşünmemeli, aynı zamanda güvenliğinizi de düşünmelisiniz. Çok fazla kişisel bilgi vermemek gibi internet güvenliğini akılda tutmak, herhangi bir tehlike olmadan YouTube’un keyfini çıkarmanın harika bir yoludur.

Muhtemelen zaten bildiğiniz gibi, YouTube web sitesine video yükleyebilmek için birkaç öğeye sahip olmanız gerekir. Yalnızca YouTube için video yapmayı planlıyorsanız, bir video kayıt cihazına ihtiyacınız olacaktır. İyi haber şu ki, kameralar, cep telefonları ve web kameraları dahil olmak üzere kullanılabilecek çok sayıda cihaz var. Ayrıca, YouTube videolarınızı yayınlamadan önce gözden geçirmenizi ve hatta düzenlemenizi sağlayacağından, bilgisayarınızda film düzenleme yazılımının yüklü olması gerekir. Daha eski bir bilgisayarınız varsa, bir film düzenleme yazılımı programı satın almanız gerekebilir, ancak birçok yeni bilgisayarda bu tür programlar önceden yüklenmiş olarak gelir.

YouTube’da video hazırlamanın ve paylaşmanın çok sayıda dezavantajı veya dezavantajı varmış gibi görünse de, aslında bunu yapmanın bir takım faydaları da vardır. Bu avantajlardan biri, yapmanın kolay olmasıdır. Videonuzu bilgisayarınıza yükledikten ve düzenledikten sonra, dilerseniz yükleme işlemi gerçekten çok kolay. Aslında YouTube, yükleme işlemini kolay ve adım adım açıklıyor. Bilgisayar kullanma konusunda çok fazla deneyiminiz olmasa bile, videolarınızdan birini kolayca YouTube’a yükleyebilmelisiniz.

YouTube’a bir video yüklemek istiyorsanız, kararınızı dikkatlice düşündükten sonra ücretsiz bir hesap almak için YouTube’a kaydolmanız gerekir. Bu hesap yalnızca videolarınızı internet topluluğuyla paylaşmanıza değil, izlediğiniz videoları derecelendirmenize ve hatta diğer YouTube üyeleriyle çevrimiçi tartışmalar yapmanıza olanak tanır.