June 14, 2022

YouTube’da Video Yayınlamadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

YouTube’da Video Yayınlamadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

YouTube’da gösterilecek bir video yapmakla ilgileniyor musunuz? Takip eden büyük bir hayranla YouTube, kendi videolarınızı yapmak ve onları izlemek için harika bir yerdir. YouTube’da, bir videonun birkaç bin, hatta bazen daha fazla tıklama alması nadir değildir. Sizin gibi internet kullanıcılarının da videolarını YouTube’da paylaşmaktan keyif almasının ana nedenlerinden biri de budur; pozlama güzel. Elbette, videolarınızı YouTube’a yükleme kararı sizindir, ancak öncelikle dikkate almak isteyebileceğiniz bazı önemli faktörler vardır.

YouTube'da Video Yayınlamadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Daha önce de belirtildiği gibi, birçok YouTube videosu binlerce hit alıyor. Çok sayıda izleyiciye sahip olmak güzel olsa da, videolarınızı kimin izlediğini ve amaçlarının ne olduğunu asla tam olarak bilemezsiniz. Günümüz toplumunda son derece dikkatli olmanız gerekir; farklı insanlar olayları farklı şekillerde yorumlarlar. Siz sadece basit bir çevrimiçi video blogu yayınladığınızı düşünüyor olsanız da, bir başkası gerçekten doğrudan onlarla konuştuğunuzu veya bulunup sizinle iletişime geçmek istediğinizi düşünebilir. Bu, YouTube’a video yüklemenizi engellememelidir; ancak, güvenlik pratiği yapmanızı sağlamalıdır. Yaşadığınız yer ve tam adınız da dahil olmak üzere kendiniz hakkında herhangi bir kişisel bilgi vermemeniz tavsiye edilir.

YouTube’un güzel yanı, videolarınızdan birini anında indirmenize izin vermesidir. Örneğin, videolarınızdan birinden kötü geri bildirim aldıysanız veya videonuzu internet topluluğunun geri kalanıyla paylaşma konusundaki fikrinizi değiştirdiyseniz, videonuzu yayından kaldırabilmeniz gerekir, ancak bilmiyor olabilirsiniz. hasar zaten yapılmış olabilir. Özellikle kendilerini video fanatiği olarak gören, ilginç veya çekici buldukları videoları kopyalayan veya kaydeden birçok internet kullanıcısı var. Bu, YouTube videolarınızdan birini silseniz bile, muhtemelen yanlış ellerde olsa bile dolaşımda olabileceği anlamına gelir. Bu nedenle, gerçekten YouTube’da video yayınlamadan önce ne yaptığınızı ciddi olarak düşünmeniz önerilir.

Ayrıca, YouTube videolarınızın içeriğini siteye gerçekten yüklemeden önce incelemeniz de önerilir. Birini gücendirmekle ille de ilgilenmeyebilirsin, ama öyle olmalısın. Irklarını, dinlerini veya genel yaşam tarzlarını aşağılayan veya alay eden videolara veya genel olarak tartışmalara gücenen birçok internet kullanıcısı var. Kendiniz veya hatta yalnızca YouTube adınız için olumsuz bir ad oluşturmak istemezsiniz, çünkü bu ad daha sonra sizi rahatsız edebilir. Yüzünüzü YouTube videolarınızdan uzak tutmayı düşünmeniz de önerilir. Yüzünüzü göstermek, internet avcılarının sizi bulmasını ve sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırabilir. YouTube’da kendinize ait bir video yayınlarsanız, görünüşünüzü incelemek veya başkalarının videonuzu nasıl yorumlayabileceğini düşünmek isteyebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen faktörler, videolarınızı YouTube web sitesine yüklemeden önce göz önünde bulundurmak isteyeceğiniz birçok faktörden sadece birkaçıdır. Daha önce de belirtildiği gibi, videolarınızı YouTube’da paylaşmak isteyip istemediğinize karar vermek size aittir, ancak bunu yapmakla ilgileniyorsanız dikkatli olmanız önerilir.