August 1, 2022

YouTube Videolarınızı Nasıl ve Neden Pazarlamalısınız

YouTube Videolarınızı Nasıl ve Neden Pazarlamalısınız?

YouTube web sitesine yaptığınız videoları yüklemekten hoşlanıyor musunuz? Eğer öyleyse, aldığınız tüm trafikten memnun olabilirsiniz. YouTube’un günde binlerce ziyaretçi aldığı biliniyor. Sizin için bu, YouTube videolarınızın binlerce veya daha fazla kişi tarafından izlenebileceği anlamına geliyor! YouTube size ve videolarınıza ne kadar trafik getirirse, daha fazlasını arıyor olabilirsiniz. Eğer öyleyseniz, YouTube videolarınızı pazarlamanın diğer yollarını incelemek isteyeceksiniz. Alabileceğiniz birçok pazarlama yaklaşımından sadece birkaçı aşağıda özetlenmiştir.

YouTube Videolarınızı Nasıl ve Neden Pazarlamalısınız

Belki de YouTube videolarınızı pazarlamanın en kolay yolu arkadaşlarınıza, aile üyelerinize veya iş arkadaşlarınıza YouTube’da izlenebilecek videolarınız olduğunu bildirmektir. En iyi başarı şansı için, YouTube videolarınızın doğrudan bağlantılarını tanıdıklarınıza e-posta ile göndermeniz önerilir. Yolda bir arkadaşınıza YouTube’da videolarınızın olduğunu söylerseniz, videolarınızın ne hakkında olduğunu veya YouTube ekran adınızın ne olduğunu onlara bildirin. YouTube, site ziyaretçilerinin tüm videolarına göz atmalarına veya videolarınızdan biri gibi özellikle bir şeyi aramalarına olanak tanır.

YouTube videonuzu pazarlamanın birçok yolundan bir diğeri de, videolarınızdan herhangi birinin sahip olduğunuz herhangi bir web sitesinde veya blogda görünmesini sağlamaktır. YouTube’un güzel yanı, birkaç HTML kodunu kolayca alabilmenizdir. Bu kodlar, sizin veya diğer internet kullanıcılarının çevrimiçi olarak bir YouTube videosu yayınlamasını sağlayacaktır. Blog yazarlarının, oluşturulan HTML kodlarını kullanarak bloglarına bir YouTube videosu eklemeleri alışılmadık bir durum değildir. Kendi YouTube videolarınızı kendi web sitelerinizde yayınlamanız önerilir, ancak blogu olan başka birini tanıyorsanız, YouTube videonuzun bloglarında görünmesi için onlara gerekli HTML kodlarını vermeyi düşünebilirsiniz. Çoğu durumda, YouTube videonuz bir şekilde bloglarına veya web sitelerine bağlı olduğu sürece, yabancıların bile bunu yapmaya istekli olduğunu göreceksiniz.

YouTube videolarınızı çevrimiçi mesaj panolarında da pazarlayabilirsiniz. Online mesaj panosu pazarlaması iki farklı şekilde yapılabilir. Örneğin, genel olarak diğer yönetim kurulu üyeleriyle herhangi bir şeyi paylaşmanızı tartışmanıza izin veren çok sayıda çevrimiçi mesaj panosu vardır. Özellikle diğer üyelerin onları izlemekten keyif alacağını düşünüyorsanız, bazı YouTube videolarınızın bağlantılarını yayınlamayı düşünebilirsiniz. İmza almanıza izin veren bir çevrimiçi mesaj panosuna veya foruma aitseniz, bunu araştırmak isteyeceksiniz. İmzanız her zaman mesajlarınızın sonunda görünecek; bu nedenle, çevrimiçi ne kadar aktif olursanız, YouTube videolarınızın o kadar fazla gösterim alması olasıdır.

Artık YouTube videolarınızı diğer internet kullanıcılarına pazarlamanın birkaç yolunu bildiğinize göre, tam olarak neden yapmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Yukarıda bahsedildiği gibi, tek başına YouTube’un videolarınız için binlerce izleyici oluşturması muhtemeldir. Sadece çevrimiçi popülerliğinizi artırmak veya yeni müşteriler edinmenize yardımcı olmak için daha fazla görüntüleme arıyorsanız, YouTube videolarınızı işletmenize bir şekilde bağlarsanız, YouTube videolarınızı pazarlamak için zaman ayırmak isteyeceksiniz. Güzel olan, yukarıda belirtilen üçü de dahil olmak üzere bir dizi farklı yönteminiz olması ve çoğu ücretsiz. Aslında, YouTube videolarınızı diğer internet kullanıcılarına pazarlamak yalnızca ücretsiz değil, aynı zamanda kolaydır. Pek çok pazarlama taktiği, o kadar bile olsa, yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır.

YouTube videolarınızı daha fazla pazarlamak isteyip istemediğinize karar vermek size aittir. Mevcut YouTube izleyici geminizden memnun değilseniz veya mutsuzsanız, biraz kendi pazarlamanızı yapmayı düşünmek isteyebilirsiniz.