August 11, 2022

Denemeniz Gereken Bir YouTube Video Parçası Hazırlamak

Denemeniz Gereken Bir YouTube Video Parçası Hazırlamak

YouTube’da video izlemekten hoşlanıyor musunuz? Eğer yaparsanız, kendi YouTube videolarınızı yapmayı hiç düşündünüz mü? Bir YouTube videosu yapmak karmaşık bir süreç gibi görünse de aslında öyle değil. YouTube, videolarınızı yüklemenizi o kadar kolaylaştırır ki, en zor kısım onları yüklemek değil, yapmaktır.

Denemeniz Gereken Bir YouTube Video Parçası Hazırlamak

Bir YouTube videosu yapmak söz konusu olduğunda, bir kişinin, özellikle de ilk kez YouTube video oluşturucusunun sahip olduğu en büyük sorunlardan biri, ne tür bir video çekmesi gerektiğine karar vermektir. Elbette, YouTube’un yönergeleri dahilinde, istediğiniz video türünü yapma seçeneğiniz var, ancak yeni başlayanlar için harika oldukları için yakından incelemek isteyebileceğiniz birkaç video parçası var.

Şu anda YouTube’da bulunan en popüler video türlerinden biri video bloglarıdır. Video blogları, geleneksel, basılı blogların yerini alıyor gibi görünüyor. Pek çok blogcu, günlerini basılı olarak anlatmak yerine artık kameranın önüne geçiyor. Hayatınızda neler olup bittiğini hemen hemen özetlediğiniz için video blogları yapmak kolaydır. Elbette, bir YouTube video blogu oluştururken güvenliği göz önünde bulundurmanız gerekir. Diğer internet kullanıcılarının görmesi için gününüzü, haftanızı veya ayınızı ana hatlarıyla belirtmek istiyorsanız, bunu kendiniz hakkında tam adınız, adresiniz veya telefon numaralarınız gibi çok fazla bilgi vermeden yapmak isteyeceksiniz.

Şu anda YouTube’da bulunan en popüler video türlerinden bir diğeri de komedi videoları. Komedi videoları, komedi skeçlerinin yanı sıra stand-up komedi, skeçler içerir. Bir komedyen olma özleminiz varsa veya siz ve arkadaşlarınız komik olmayı seviyorsanız bile, harika bir YouTube videosu hazırlayabilirsiniz. Tabii ki, arkadaşlarınız gibi diğer insanları içeren bir komedi videosu yapıyorsanız, videoyu tüm dünyanın görmesi için YouTube’a yüklemeyi planladığınızı bildiklerinden emin olmanız gerekir.

Yalnızca bilgi amaçlı kullanılabilecek daha ciddi bir YouTube videosu oluşturmak istiyorsanız, bir nasıl yapılır videosu veya kendin yap (DIY) videosu oluşturmayı düşünebilirsiniz. Bu tür videolar, YouTube’a ilk kez video gönderenler için harikadır. Nasıl yapılır videosu oluşturmakla ilgileniyorsanız, zevk aldığınız veya hobilerinizden biri hakkında bir video yapmak isteyeceksiniz. Örneğin, kendi mumlarınızı yapmayı seviyorsanız, nasıl yapılacağına dair bir YouTube videosu veya birden fazla video bölümü yapmayı düşünebilirsiniz.

Video oyunları oynamaktan hoşlanıyorsanız, onlar hakkında bir YouTube videosu yapmak isteyebilirsiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, bildikleri veya sevdikleri bir şey hakkında video çekmeyi tercih eden çok sayıda YouTube’a ilk kez video gönderen kişi var. Eski bir video oyununuz veya hatta yalnızca geleneksel, eski bir tahta oyununuz varsa, bunun üzerine bir YouTube videosu yapmak isteyebilirsiniz. Videonuz oyunun geçmişi hakkında bilgiler ve hatta nasıl oynanacağına dair ipuçları vb. içerebilir.

Kendiniz için oluşturabileceğiniz sınırsız sayıda video parçası vardır ve bunların çoğu ilk YouTube videonuz için mükemmeldir. Popüler YouTube videoları hakkında daha fazla bilgi arıyorsanız, YouTube sitesini incelemeniz önerilir. Bir videonun popülerliğini, reytinglerine bakarak veya ne kadar tartışıldığını görerek kolayca inceleyebilirsiniz. Şu anda yayınlanmış YouTube videolarını incelemek size fikir vermenin harika bir yoludur. Ayrıca, popüler olacak bir YouTube videosu yapma şansınızı artırmanız da muhtemeldir; izlenecek ya da konuşulacak biri.

İlk videonuz olarak hangi YouTube videosunu yayınlamak istediğinize karar vermek size kalmış, ancak küçükten başlamayı düşünebilirsiniz. Suları test ettikten sonra, isterseniz daha büyük ve daha iyi YouTube videolarına geçebilirsiniz.