June 7, 2022

YouTube’da Bulunan Video Kategorileri

YouTube’da Bulunan Video Kategorileri

İnterneti bir eğlence kaynağı olarak mı kullanmak istiyorsunuz? Yüksek film kiralama maliyetleri, kablo maliyetleri ve uydu TV maliyetleri ile birçok kişi internete yönelmeye başlıyor. Bunun nedenlerinden biri, internetin harika bir eğlence kaynağı olmasıdır. YouTube dahil, sizi saatlerce güldüren veya ağlayan çok sayıda web sitesi var.

YouTube'da Bulunan Video Kategorileri

Daha önce de belirtildiği gibi çevrimiçi izlemek için videolar arıyorsanız, YouTube’u ziyaret etmeniz önerilir. YouTube, tıpkı sizin gibi internet kullanıcılarının sadece video izlemesine değil, kendi videolarını da paylaşmasına olanak tanıyan bir video paylaşım sitesidir. Diğer internet kullanıcılarının kendi videolarını yüklemelerine izin vermek, YouTube’un bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biridir ve YouTube’un sınırsız sayıda video arasından seçim yapmasının birçok nedeninden biridir. Aslında, YouTube’un seçebileceği o kadar çok video var ki hepsini kategorilere ayırmak zorunda kaldılar, bu da bir izleyici olarak ilginizi çeken YouTube videolarını bulmayı gerçekten kolaylaştırıyor.

En popüler YouTube video kategorilerinden biri komedidir. YouTube’daki komedi kategorisi genellikle komedi skeçlerini, stand-up gösterilerini ve komedi sahtekarlıklarını içerir. YouTube’da bulunan çok sayıda komedi videosu sahnelendi veya prova edildi, ancak o anda çekilmiş birçok video var. Çoğu zaman, bu videoların en komikleri olduğunu göreceksiniz. Ne tür bir YouTube komedi videosu izlerseniz izleyin, büyük ihtimalle gülmekten kırılacaksınız.

Bir başka popüler YouTube video kategorisi de eğlencedir. Eğlence videoları söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli farklı videolar olduğunu göreceksiniz. En sevdiğiniz müzik videolarının, televizyon programlarının veya filmlerin kliplerini içeren videolar bulmak hala mümkün olsa da, YouTube şu anda birçoğunu yayınlama izni olmadığı için bu videoları azaltmaya çalışıyor. Diğer eğlence videoları, filmlerin veya televizyon şovlarının video incelemelerini, dedikoduları veya amatör raporlama olaylarını içerir.

Evcil hayvanlar ve hayvanlar, bir başka popüler YouTube video kategorisidir. Muhtemelen zaten bildiğiniz gibi, bu kategorideki videolar bir şekilde evcil hayvanlara odaklanmıştır. Bazı durumlarda, YouTube üyeleri sahip oldukları yeni bir evcil hayvanı sergiliyor, ancak birçok evcil hayvan videosu aynı zamanda komediyle ilgili. Birçok YouTube üyesi, evcil hayvanlarının komik, benzersiz veya sevimli bir şeyler yaparken videolarını yayınlamayı sever. Evcil hayvanları seviyorsanız, YouTube’daki evcil hayvanlar ve hayvanlar bölümünde bulabileceğiniz birçok evcil hayvan videosunu izlemekten kesinlikle keyif alacaksınız.

Seyahat ve yerler, YouTube’daki bir başka popüler video kategorisidir. Bu YouTube kategorisi aynı zamanda bir şekilde izleyicileri eğitme işlevi de görür. YouTube seyahat ve yerler kategorisi altında bulunan videoların çoğu, üyelerin seyahat ederken birçok kez yabancı bir ülkede çektikleri videolardır. Bu nedenle, sizi bir tura çıkaran veya tanınmış turistik yerleri gösteren videolar bulmak yaygındır. Bir tatil planlamakla ilgileniyorsanız, ancak henüz nereye gitmeniz gerektiğini bilmiyorsanız, YouTube’da bulabileceğiniz bazı seyahat ve yerler videolarını incelemek isteyeceksiniz.
Bir diğer popüler YouTube video kategorisi, insanlar ve bloglardır. Birçok YouTube üyesinin kendileri hakkında kişisel videolar yayınladığı yer burasıdır. Kişiler ve bloglar başlığı altında bulunan en popüler video türlerinden biri de video bloglardır. Video bloglar geleneksel bloglar gibidir ancak video formatındadırlar. Video blogları ile YouTube üyeleri, diğer tüm internet kullanıcılarının izlemesi için genellikle günlerini veya haftalarını özetler. Çoğu durumda, birçok video blogunun mizahi bir yanı olduğunu göreceksiniz.

Daha önce özetlenen YouTube video kategorileri, var olan birçok kategoriden sadece birkaçıdır. Ek kategoriler, Nasıl Yapılır ve Kendin Yap, Gadget’lar ve Oyunlar, Film ve Animasyon, Otomobiller ve Araçlar, Spor, Müzik ve Haberler ve Politika’yı içerir. Temel olarak, eğlence açısından aradığınız her şeyi YouTube’da ve ayrıntılı kategorilerle bulabilmeniz gerekir, istediğinizi bulmak kolaydır.