May 24, 2022

YouTube’un Test Tüpü Nedir

YouTube’un Test Tüpü: Nedir?

YouTube topluluğunun aktif bir üyesi misiniz? Videolarınızı yüklemekten ve başkalarıyla paylaşmaktan hoşlanıyorsanız, olabilirsiniz. Kendi videolarınızı paylaşmak yerine yalnızca çevrimiçi video izlemeyi tercih etseniz bile, yine de YouTube topluluğunun aktif bir üyesi olabilirsiniz.

YouTube'un Test Tüpü Nedir

İster kendi filmlerinizi yüklemek, ister başkalarının yayınladığı filmleri izlemek için olsun, kendinizi düzenli olarak YouTube web sitesini ziyaret ederken buluyorsanız, TestTube olarak bilinen bir program duymuş olabilirsiniz. TestTube, YouTube tarafından oluşturulmuş bir fikirdir, ancak henüz test aşamasında olmasına rağmen, YouTube’un TestTube’unu oldukça heyecan verici, benzersiz, ancak kullanışlı bulabilirsiniz.

Adından da anlaşılacağı gibi ve yukarıda da belirtildiği gibi TestTube, YouTube tarafından oluşturulmuş ve hala oluşturulmakta olan bir programdır. TestTube, YouTube’un şu anda çok çeşitli farklı şeyleri test ettiği yerdir; YouTube’da video izleme veya paylaşma şeklinizi iyileştirecek şeyler.

Bunu düşündüğünüzde, YouTube kesinlikle harika. En büyük çevrimiçi video paylaşım sitelerinden biri ve aynı zamanda en popülerler, ancak yine de çevrimiçi video paylaşım deneyimini daha da iyi hale getirmek için birkaç adım atıyorlar.

TestTube programından mutlaka bir beta programı olarak söz edilmese de, test edilen her şey hala deneysel aşamada olduğu için bir program olarak kabul edilebilir. Yukarıda belirtildiği gibi, YouTube’un TestTube’unda üzerinde çalışılan birçok şey, videoları çevrimiçi izlemeyi ve paylaşmayı kolaylaştıran iyileştirmelerdir. Bu fikirlerin veya iyileştirmelerin gerçekten işe yarayıp yaramadığını bilmek için, onları test etmeye yardımcı olacak diğer internet kullanıcılarına ihtiyaçları var.

İşte burada devreye girebilirsiniz. İlgileniyorsanız, YouTube TestTube programına katılma talebinde bulunabilirsiniz. Bunu sadece çok eğlenceli ve heyecan verici bulmakla kalmayacak, aynı zamanda YouTube’daki kişilerin yapmaya çalıştığı birçok değişiklik veya iyileştirmeyi ilk elden görebilirsiniz.

YouTube’un TestTube’unda üzerinde çalışılan iyileştirmeler veya fikirler değişiklik gösterse de, birçok iyileştirmenin veya fikrin video izlemeye odaklandığını göreceksiniz. Örneğin, YouTube şu anda sizin ve aynı YouTube videolarını izleyen diğer internet kullanıcılarının neredeyse canlı, gerçek zamanlı bir sohbet gibi birbirleriyle konuşmasını sağlayan bir fikir üzerinde çalışıyor.

Bu, kişisel mesajlar göndermekten veya bir YouTube video sayfasında yorum bırakmaktan biraz farklıdır. Şu anda YouTube’un TestTube’unda incelenmekte olan bir başka benzersiz fikir, bir videoya izleyici olarak müzik ekleme yeteneğidir. YouTube’un TestTube’unda, YouTube’un kullanma iznine sahip olduğu uzun bir lisanslı şarkı listesinden bir YouTube videosundaki sesi değiştirebilirsiniz.

YouTube’un TestTube bölümünü ziyaret etmek isteyip istemediğinize karar vermek size kalmış, ancak kesinlikle araştırmaya değer bir şey. YouTube’un tüm güncel fikirlerini veya iyileştirmelerini ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Ayrıca, beğenip beğenmediğiniz konusunda önerilerinizi sunmaya teşvik edilirsiniz. Bu da YouTube deneyiminizi daha da unutulmaz kılmanıza yardımcı olabilir.

YouTube’un TestTube programında yer almakla ilgileniyorsanız, YouTube web sayfasını ziyaret ederek program hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Küçük harflerle, her YouTube sayfasının altında TestTube hakkında daha fazla bilgi içeren bir bağlantı bulacaksınız.