May 21, 2022

YouTube Neden Bu Kadar Popüler

YouTube Neden Bu Kadar Popüler

İnterneti eğlence kaynağı olarak kullanmaktan hoşlanıyor musunuz? Bunu yaparsanız, YouTube’un ne olduğunu bilmeniz için iyi bir şans var. Hatta milyonlarca internet kullanıcısı gibi siz de YouTube topluluğunun aktif bir üyesi olabilirsiniz.

YouTube Neden Bu Kadar Popüler

Bu kadar çok YouTube üyesi ve site ziyaretçisiyle, YouTube’u bu kadar popüler yapan şeyin tam olarak ne olduğunu merak eden birçok kişi var. Bu kişilerden biriyseniz, nedenini anlamak için okumaya devam etmek isteyeceksiniz.

Belki de YouTube’un bu kadar popüler olmasının en büyük nedeni, web sitesinde yapabileceğiniz her şey. Örneğin, eğlence arıyorsanız, birçoğunu seveceğinizden emin olduğunuz sınırsız sayıda YouTube videosu arasından seçim yapabilirsiniz.

YouTube videolarını izlemekten daha fazlasını yapmak istiyorsanız, kendinizinkini bile yapabilirsiniz. YouTube, tüm kayıtlı üyelerin web sitelerinde sınırsız sayıda video yayınlamasına izin verir. İster bir video blogu, bir komedi skeci, isterse bir eğitici video oluşturmak isteyin, bunu kolayca yapabilirsiniz.

YouTube’un bu kadar popüler olmasının birçok nedeninden bir diğeri de kullanımının ücretsiz olmasıdır. Herhangi bir internet kullanıcısı, YouTube web sitesini ziyaret edebilir ve videoları izlemeye başlayabilir. Ücretsiz bir YouTube hesabına kaydolmanız tavsiye edilse de, YouTube videolarını izlemek için gerekli değildir.

Ancak bunu göz önünde bulundurarak, videoları derecelendirmek veya yorum bırakmak ve kendi videolarınızı YouTube’a yüklemek istiyorsanız, YouTube’da bir hesap açmanız gerekir. Daha önce de belirtildiği gibi, bir YouTube hesabına kaydolmak ücretsizdir ve yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır.

YouTube’a video yüklemek söz konusu olduğunda, bunu yapmak nispeten kolaydır. YouTube’un bu kadar popüler olmasının birçok nedeninden biri de budur. Minimum düzeyde bilgisayar deneyimine sahip olanlar bile YouTube’da videolar hazırlayabilir ve paylaşabilir. Gerçekten ihtiyacınız olan tek şey, video kayıt özelliklerine sahip bir cep telefonu, bir video kamera veya bir web kamerası gibi bir video kayıt cihazıdır.

Çoğu bilgisayarda film düzenleme yazılım programları zaten yüklüdür, ancak videonuzu YouTube topluluğuyla paylaşmadan önce düzenlemek istiyorsanız yalnızca film düzenleme yazılımını kullanmanız gerekir. Videolarınızı yükleme zamanı geldiğinde, YouTube’un yükleme talimatlarını izlemeniz yeterlidir ve ardından videolarınız birkaç dakika içinde görüntülenebilir olacaktır.

YouTube’da video izlemeye gelince, sınırsız sayıda YouTube videosu arasından seçim yapabileceğiniz yukarıda belirtilmişti. YouTube’un bu kadar popüler olmasının birçok nedeninden biri de bu. Hangisini severseniz sevin, ister romantik, ister komedi, ister eğitici parçalar olsun, aradığınız her şeyi YouTube’da bulabilmeniz gerekir.

Popüler YouTube videoları, video bloglarını ve komedi skeçlerini içerir. İzlenecek videoları bulmak da kolaydır. YouTube, tüm videolarına göz atmanıza veya belirli bir şey bulmak için bir YouTube araması yapmanıza olanak tanır.

Henüz YouTube’a bir bakış atmadıysanız, bunu yapmanız önerilir. İster video izleyin ister kendi videonuzu yapın, bunu yapabilirsiniz. YouTube’u ziyaret ettiğinizde muhtemelen gördükleriniz hoşunuza gidecek. Ne de olsa YouTube’un milyonlarca ziyaretçisi var; bu nedenle, doğru bir şey yapıyor olmalılar.