June 4, 2022

İzlediğiniz YouTube Videolarını Neden Değerlendirmelisiniz

İzlediğiniz YouTube Videolarını Neden Değerlendirmelisiniz?

Eğlenceli, heyecan verici ve canlı eğlenceli videolar izlemek için kendinizi düzenli olarak YouTube web sitesini ziyaret ederken buluyor musunuz? Değilse, YouTube’un sunduğu her şeyin tadını çıkarırken kendinizi bulacağınız için bunu yapmak isteyeceksiniz.

İzlediğiniz YouTube Videolarını Neden Değerlendirmelisiniz

Halihazırda bir YouTube ziyaretçisiyseniz, şu anda izlediğiniz YouTube videolarını derecelendiriyor veya videoyu gönderen kişiye yorum bırakıyor musunuz? Değilse, bunu yapmayı düşünmek isteyeceksiniz, çünkü bunu neden yapmanız gerektiğine dair çeşitli nedenler ve bunu yapmanın faydaları vardır.

Belki de izlediğiniz bir YouTube videosunu derecelendirmeniz ve hatta onu yükleyen YouTube üyesine yorum bırakmanızın en büyük nedeni, söz konusu YouTube üyesine kendini iyi hissettirecek bir şey vermesidir. YouTube, herhangi bir internet kullanıcısına, tıpkı sizin gibi birine, videolarını oluşturma, yükleme ve paylaşma yeteneği verir. Videolarının her birini oluşturmak için çok fazla düşünce, zaman ve sıkı çalışma koyan bazı YouTube üyeleri var.

İster olumlu yorumlar ister geri bildirim derecelendirmeleri yoluyla olsun, birinin videosunu beğendiğini duymak, kendilerini iyi hissetmelerini sağlayabilir. Bir bakıma, YouTube yorumları bırakmayı veya YouTube video derecelendirmeleri vermeyi o gün için yaptığınız iyiliği yapmak olarak düşünebilirsiniz.

İzlediğiniz ve hatta yorum bıraktığınız tüm YouTube videolarını neden derecelendirmeniz gerektiğine dair birçok nedenden biri de, diğer YouTube üyelerinin neleri sevdiğinizi bilmesini sağlamasıdır. Bir YouTube videosu yapmak söz konusu olduğunda, yüksek puan alan veya sürekli konuşulan videoları aramak için saatler harcayan birçok YouTube üyesi vardır.

Görünüşlerini artıracağı için izleneceğini veya hakkında konuşulacağını bildikleri bir video yapmak istiyorlar. Bu nedenle, YouTube videolarını derecelendirmek size gerçekten fayda sağlayabilir. En sevdiğiniz YouTube videolarını ne kadar çok derecelendirirseniz veya tartışırsanız, gelecekte benzer nitelikteki videoları bulma olasılığınız o kadar artar ve size hiç bitmeyen bir eğlence kaynağı sunar.

YouTube videolarını derecelendirmek veya tartışmak için YouTube topluluğunun bir üyesi olmanız gerekir. Bu, bir YouTube hesabına kaydolmayı içerir. Bunu yapmakla ilgili iyi haber şu ki, bunu yapmanın nispeten kolay olması, bedavadan bahsetmiyorum bile.

Yapmanız gereken tek şey, adınız, konumunuz, doğum tarihiniz ve cinsiyetiniz gibi kendinizle ilgili biraz kişisel bilgileri girmek ve kendiniz için giriş bilgileri oluşturmak. Bunu yaptıktan sonra YouTube videolarını derecelendirmeye başlayabilir veya diğer YouTube üyeleriyle tartışabilirsiniz.

İzlediğiniz herhangi bir YouTube videosunu beğenseniz de beğenmeseniz de derecelendirmek isterseniz, yukarıda belirtildiği gibi YouTube’a kaydolmanız gerekir. Sitedeki videoları izlemek için YouTube’a kaydolmanıza gerek yoktur, ancak izlediğiniz filmleri derecelendirmek veya tartışmak istiyorsanız bir hesabınızın olması gerekir.

Daha önce de belirtildiği gibi, bunu neden yapmanız gerektiğine dair birkaç neden ve bunu yapmanın bir takım faydaları vardır. Bu yüzden ücretsiz bir YouTube hesabına kaydolmak için birkaç dakikanızı ayırmak isteyeceksiniz. Videoları değerlendirebilmenin veya tartışabilmenin yanı sıra, bir dizi başka düzgün YouTube özelliğine de erişim kazandığınızı göreceksiniz.