June 1, 2022

YouTube Topluluğuna Neden Katılmalısınız

YouTube Topluluğuna Neden Katılmalısınız?

YouTube’u ziyaret etmekten hoşlanıyor musunuz? İster eğlenceli ve eğlenceli filmleri ücretsiz izlemekle ilgileniyor olun, ister kendi filmlerinizi yapıp diğer internet kullanıcılarıyla paylaşmak istiyorsanız, YouTube tam size göre. YouTube’un güzel yanı, yalnızca bir video paylaşım sitesi olmamasıdır. Çevrimiçi topluluk bölümüyle YouTube, bir bakıma bir sosyal ağ sitesi olarak da kabul edilebilir.

YouTube Topluluğuna Neden Katılmalısınız

 

YouTube topluluğu bölümünü ziyaret etmeye gelince, neden bunu yapmaları gerektiğini merak eden çok sayıda YouTube sitesi ziyaretçisi var. Eğer o kişilerden biriyseniz, bu oldukça normal bir duygudur. İnternet güvenliği büyük bir endişe haline geldiğinden, internette başkalarıyla etkileşim kurma konusunda gergin olan birçok kişi var. YouTube’u, yani topluluk bölümünü kullanırken dikkatli olmanız önerilir, ancak güvende olmanızdan da öte; aslında, muhtemelen iyi vakit geçireceksiniz.

YouTube topluluğu, birkaç grup oluşturarak çalışır. Örneğin, YouTube’da bulunan birçok gruptan biri de komik videolar. Komik bir videonuz varsa, komik video grubunda gösterilmesini talep edebilirsiniz. Yalnızca bir izleyiciyseniz, komik video grubu olsun ya da olmasın en sevdiğiniz videolardan bazılarının belirli bir YouTube topluluk grubunda olmasını isteyebilirsiniz.

YouTube topluluğuna katılmak, beğeneceğinizden emin olduğunuz bir dizi videoya kolayca erişmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda diğer YouTube üyeleriyle, yani aynı gruba katılan veya aynı grubu ziyaret etmekten hoşlanan kişilerle tartışmalar başlatma fırsatı da verir.

Bir YouTube topluluk grubuna katılmakla ilgileniyorsanız, YouTube web sayfasının üst kısmında bulunan “Topluluk” sekmesine tıklamanız gerekir. Orada, uzun bir YouTube topluluk grupları listesinden seçim yapabileceksiniz. Daha önce de belirtildiği gibi komik videolar bu gruplardan biridir.

Gruba eklenen tüm videoların altında bir tartışma bölümü göreceksiniz. Bu bölüm bir bakıma çevrimiçi bir mesaj panosu gibidir. Orada kendi mesajlarınızı yayınlayabilir veya diğer YouTube topluluk grubu üyelerinin bıraktığı diğer mesajlara yanıt verebilirsiniz. Bir YouTube topluluk grubuna katılmak güzel çünkü sizi, en azından eğlence açısından sizinle aynı ilgi alanlarına sahip diğer internet kullanıcılarıyla otomatik olarak eşleştiriyor.

YouTube topluluk gruplarına katılmanın yanı sıra, diğer YouTube üyeleriyle de etkileşim kurmakla ilgileniyorsanız, YouTube’un TestTube bölümünü ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz. TestTube’a, her YouTube sayfasının alt kısmında küçük harflerle yazılmış olan “TestTube” bağlantısını tıklayarak erişebilirsiniz.

Şu anda YouTube, aynı videoları izleyen internet kullanıcılarının o videoyu tartışmasını sağlayan, deneyebileceğiniz bir program üzerinde çalışıyor. Bir bakıma bu, çevrimiçi bir mesaj panosu, aynı zamanda bir çevrimiçi sohbet odası gibi davranır. Bu özellik henüz deneme aşamasında olsa da kısa sürede bir YouTube hiti olacağı kesin.

Yukarıda belirtildiği gibi, YouTube sadece video izlemek ve paylaşmaktan ibaret değildir. Ayrıca, şu anda sitede yer alan tartışmalara da katılabilirsiniz. Henüz yapmadıysanız, yalnızca YouTube’un eğlencesine ve heyecanına katkıda bulunduğu için incelemek isteyebilirsiniz.