May 28, 2022

YouTube ve Rakibi İncelendi

YouTube ve Rakibi İncelendi

Çevrimiçi video izlemekten, hatta kendi videolarınızı yükleyip diğer internet kullanıcılarıyla paylaşmaktan hoşlanıyor musunuz? Bunu yaparsanız, video paylaşım siteleri olarak bilinen web sitelerini aramanız gerekir. Bu tür web siteleri, internet kullanıcılarının kendi sitelerinde depoladıkları videoları izlemelerine olanak tanıyan ve çoğu zaman tıpkı sizin gibi internet kullanıcılarının kendi videolarını paylaşmasına izin veren sitelerdir. Kullanılacak bir video paylaşım sitesi bulmak söz konusu olduğunda, bir dizi farklı seçeneğiniz olduğunu göreceksiniz.

YouTube ve Rakibi İncelendi

En popüler ve en iyi bilinen video paylaşım sitelerinden biri YouTube’dur. YouTube’un okulunuzda, iş yerinizde ve hatta yerel haberlerinizde tartışılması alışılmadık bir durum değil! Evet, YouTube bu kadar popüler. Çevrimiçi videoları izlemekle ilgileniyorsanız, çevrimiçi web sitelerinde sınırsız sayıda video barındırdıkları için YouTube’un istediğinizi bulmak için en iyi şansınız olduğunu göreceksiniz. Ayrıca, ücretsiz bir YouTube hesabına kaydolursanız, izlediğiniz videoları derecelendirebilir, video sayfasına yorum bırakabilir ve hatta diğer YouTube üyeleriyle video hakkında konuşabilirsiniz.

Kendi videolarınızı internete yüklemekle ilgileniyorsanız, YouTube’u kullanırken de en başarılı olanı bulabilirsiniz. Bunun nedenlerinden biri siteyi her gün ziyaret eden kişi sayısıdır; bu çok fazla. YouTube’a yüklediğiniz videonun türü ne olursa olsun, videonuzun yüzlerce hatta binlerce kez görüntülenmesi olasıdır.

Bu kadar çok video göndericisinin YouTube’a dönmesinin nedenlerinden biri de maruz kalmadır. YouTube’a video yüklemek ve paylaşmak kolay olduğu için kullanım kolaylığından da bahsetmek önemlidir. Tüm YouTube üyeleri, ayrıntılı, adım adım talimatları izleyerek videolarını yükleyebilir.

YouTube, film izlemek veya kendi videolarınızı yüklemek için harika bir video paylaşım sitesi olsa da, diğer seçeneklerinizi merak ediyor olabilirsiniz. Bu seçeneklerden biri de Orfozdur. Grouper, internet kullanıcılarının kendi yapmış olabilecekleri videoları hem izlemelerine hem de paylaşmalarına olanak sağlayan bir video paylaşım sitesidir.

Grouper’ın güzel yanı, geniş bir görüntülenebilir video koleksiyonuna sahip olmaları ve yükleme işlemlerinin de kolay ve açıklayıcı olmasıdır. Grouper’ı kullanmanın, özellikle de kendi videolarınızı paylaşmanın tek dezavantajı, YouTube kadar iyi bilinmemesidir. Bununla birlikte, bunu akılda tutarak, Grouper popülaritesini artırmaya devam eden bir çevrimiçi video sitesidir.

Bir başka popüler video paylaşım sitesi de Google Video’dur. Google Video, kendi videolarını paylaşmak isteyenlerin yanı sıra geniş bir video koleksiyonu izlemek isteyenler için idealdir. İzleyici açısından bakıldığında, Google Video şu anda mevcut olan geniş bir video koleksiyonuna sahiptir.

Aslında, popüler müzik videoları veya televizyon programları da var. Tek dezavantajı, bu müzik videolarının ve televizyon programlarının çoğunun ücretsiz olmaması; ancak, bunları görüntülemek için yalnızca bir kerelik küçük bir ücret gerekir. YouTube ve Grouper’da olduğu gibi, Google’a üye olduktan sonra kendi videolarınızı da Google’a yükleyebilirsiniz.

Hangi video paylaşım sitelerini kullanmak istediğinize karar vermek söz konusu olduğunda, karar sizin; ancak, üçünü de incelemeyi düşünebilirsiniz. Hangi video barındırma web sitesini seçerseniz seçin, her üçü de yüksek puan alıp önerdiğinden, kararınızdan büyük olasılıkla memnun kalacaksınız.