May 17, 2022

YouTube Neden Kontrol Etmelisiniz

YouTube Neden Kontrol Etmelisiniz?

Daha önce YouTube’u duydunuz mu? İnternette gezinmeyi seviyorsanız, sahip olduğunuz büyük bir şans var. Tek soru, daha önce YouTube web sitesini ziyaret ettiniz mi? Değilse, YouTube sadece eğlenceli ve heyecan verici değil, aynı zamanda eğlenceli olduğu için bunu yapmak isteyeceksiniz.

YouTube Neden Kontrol Etmelisiniz

Muhtemelen zaten bildiğiniz gibi, YouTube çevrimiçi bir video barındırma ve paylaşım sitesidir. İnternet kullanıcıları, tıpkı sizin gibi, videoları yalnızca çevrimiçi olarak görüntüleyemezler, aynı zamanda yükleyebilirler. Belki de bu, YouTube’un popüler olarak bu kadar artmasının birçok nedeninden biridir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz sınırsız sayıda eğlenceli videoyla, internet kullanıcıları kesinlikle you Tube’da sevdikleri bir şey bulacaklar. Aslında, özellikle de henüz ziyaret etmediyseniz, YouTube’u ziyaret etmenizin birçok nedeninden biri de budur.

YouTube hakkında güzel olan şey, ücretsiz bir web sitesi olmasıdır. İster kendi videolarınızı YouTube sitesine yüklemek ister yalnızca başkalarının videolarını izlemekle ilgileniyor olun, bunu ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Ücretsiz olan YouTube’a kaydolmanız önerilir, ancak bunu yapmanız gerekmez.

Bir YouTube hesabına kaydolmanız gerekmese de, ücretsiz bir YouTube üyeliği almanın birçok avantajı olduğundan, yine de bunu yapmanız istenmektedir. Bu avantajlardan biri, YouTube’daki videoları derecelendirme ve video sahipleri için yorum bırakma yeteneğidir.

Şimdi, videolarınızı YouTube’a yüklemekle ilgileniyorsanız, bunun nispeten kolay bir işlem olduğunu göreceksiniz. Elbette, videolarınızı çevrimiçi yayınlamadan önce YouTube’un kurallarını ve kısıtlamalarını incelemek için zaman ayırmak isteyeceksiniz, ancak başlamaya hazır olduğunuzda süreç kolaydır.

Henüz bir video oluşturmadıysanız, bir video kayıt cihazına ihtiyacınız olacaktır. Videonuzu oluşturduktan sonra, bilgisayarınıza yüklemeniz gerekir, isterseniz burada da düzenleyebilirsiniz. Videonuz hazır olduğunda, YouTube’un adım adım yükleme talimatlarını izlemeniz yeterlidir ve başlamanız iyi olur.

Videolarınızı YouTube’a yüklememeyi tercih ederseniz, diğer YouTube üyelerinin çevrimiçi olarak hazırlayıp yayınladıkları videoları izlemek isteyebilirsiniz. Bununla ilgili iyi haber, yapmanın nispeten kolay olmasıdır. İsterseniz, YouTube’da yayınlanan tüm videolara göz atma seçeneğiniz vardır. Özellikle bir şey arıyorsanız, bir YouTube video araması da yapabilirsiniz.

Örneğin, evcil hayvanlarla ilgili bir video arıyorsanız, “pet” kelimesiyle bir YouTube araması yapmak isteyeceksiniz. İzlemek istediğiniz videoyu bulduğunuzda, açmak için videoyu tıklamanız yeterlidir ve video oynatılmaya başlayacaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, bir YouTube üyesi olarak kaydolursanız, izlediğiniz her YouTube videosuna puan verebilir veya yorum bırakabilirsiniz.

Yukarıda ana hatlarıyla belirtildiği gibi, YouTube, yalnızca çevrimiçi video izlemek, video yapmak veya her ikisini birden yapmakla ilgileniyorsanız, web sitesi için eğlenceli, eğlenceli ve kolay bir kullanımdır. Eğlenceye katılmak için, henüz yapmadıysanız, YouTube web sitesini ziyaret etmek isteyeceksiniz.